Beseda pro rodiče na ZŠ Vratimov
Jste zde: zsrepiste.cz / Aktuality / Beseda pro rodiče na ZŠ Vratimov

Beseda pro rodiče na ZŠ Vratimov

Vážení rodiče,

v minulém školním roce jsem na naší škole realizovala dvě přednášky pro rodiče, které u nich měly velice pozitivní ohlas.

Vzhledem k tomu, že mnohé Vaše děti přecházejí na naši školu z 5. do 6. ročníku, napadlo mě, zda byste neměli o některé naše přednášky zájem také Vy. Proto jsem poprosila paní Vaší paní ředitelku Mgr. Martinu Bastovou, zda by Vám nepředala mou nabídku přednášky, kterou bychom rádi realizovali pro rodiče v měsíci listopadu a která by pro Vás mohla být možná zajímavá.

V letošním školním roce bych Vám ráda nabídla přednášku na téma „Zdraví dětí na prvním místě“. Je určena všem z Vás, kteří by se rádi dozvěděli více na téma zdravého způsobu stravování zejména pro Vaše děti, ale také pro celou Vaši rodinu.

V dnešní době je čím dál tím více dětí, které trpí chronickými nemocemi častou souvisejícími právě s nevhodnou výživou – jedná se o různé alergie, astma, nadváhu, ale také poruchy s pozorností nebo chování.  Dětem kvůli nevhodné skladbě jídelníčku hrozí zvýšené riziko rozvoje civilizačních chorob v dospělosti (vysoký tlak, cukrovka, infarktu, mrtvice, řídnutí kostí či onemocnění štítné žlázy). Pokud dítě pochopí hodnotu správné výživy, bude v dospělosti nakupovat kvalitnější potraviny.

První vzory veškerého chování a jednání děti získávají právě v rodině. Děti se učí nápodobou svých rodičů. Právě vy jako rodiče rozhodujete, jaké hodnoty a návyky dětem předáte do života. A jste to opět vy, kdo jim může ukázat cestu, jak správně a zdravě jíst.

Nabízená přednáška bude zaměřena na zásady správného stravování a životního stylu s praktickým přesahem do konkrétních ukázek vhodného jídelníčku pro celou rodinu.

Přednášejícím je Bc. Šárka Secová, která je nejen certifikovanou výživovou poradkyní, ale také maminkou 13letého žáka naší školy.  Její transformační program "K vysněné postavě se projím" pomáhá lidem s redukcí hmotnosti, a to prostřednictvím osvojení správných návyků, s důrazem na rovnováhu a dlouhodobou udržitelnost zdravého životního stylu. 

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 3. 11. 2022 od 16:30 do 18:00 hod. v budově naší školy. V případě, že máte o tuto přednášku zájem, napište mi to, prosím, na můj email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a to nejpozději do 7. 10. 2022. V průběhu měsíce října Vám následně sdělím, jaký byl Váš zájem o tuto přednášku a potvrdím její realizaci.

Předem děkuji za Vaši ochotu i čas a budu se těšit, že nám společné setkání na této přednášce vyjde.

Martina Pelikánová, ředitelka ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí 192

Copyright © 2014 - 2021 Základní a mateřská škola Řepiště Všechna práva vyhrazena // Tvorba webových stránek Ostrava