Jídelna - Projekty
Jste zde: zsrepiste.cz / Jídelna / Projekty

Projekty

Projekt:                        "ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA" 

 

 

Naše jídelna byla registrována do projektu „Zdravá školní jídelna“www.zdravaskolnijidelna.cz

Projekt probíhá pod záštitou odborníků na výživu ze Státního zdravotního ústavu ve spolupráci s Krajskými hygienickými stanicemi. Projekt je podporován také Ministerstvem zdravotnictví a celou řadou dalších institucí.

Cílem projektu je pomocí nastavených kritérií pro jídelnu, docílit u strávníků snížení příjmu cukrů, tuků, méně soli a naopak zvýšit příjem ovoce, zeleniny, obilovin, docílit podávání méně slazených (nejlépe neslazených) nápojů dětem ve školce a škole. Celkově je jídlo připravováno tak, aby děti dostávaly nutričně hodnotnou, vyváženou a pestrou stravu.


Snaží se děti také něco naučit: například, že bonbón není vždy ta nejlepší odměna a že zeleninová jídla mohou být i velmi chutná. Děti se mohou podílet také na výzdobě jídelny a samozřejmostí je využití ročních období, kdy jsou dětem do jídelníčku přidávány sezonní potraviny.


Jídelníček je sestavován podle kritérií v projektu a následně posuzován nutričními poradci. Cílem naší jídelny je získat ocenění a certifikát ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA.

V rámci projektu a ve spolupráci s Mateřskou školkou, která je zapojena do projektu „Zdravá abeceda“ jsou uskutečňovány besedy o zdravém životním stylu a správné výživě dětí. O těchto besedách jste informování přímo v jednotlivých třídách ve školce nebo na webových stránkách naší jídelny.Copyright © 2014 - 2018 Základní a mateřská škola Řepiště Všechna práva vyhrazena // Tvorba webových stránek Ostrava