Zájezdy - Adventní Vídeň, Krakow
Jste zde: zsrepiste.cz / Aktuality / Zájezdy - Adventní Vídeň, Krakow

Zájezdy - Adventní Vídeň, Krakow

 

ADVENTNÍ VÍDEŇ

Termín: sobota 7.12.2019

Místo a čas odjezdu:   ZŠ Řepiště 6,00 hodin

CENA:  700 Kč/ do 15.11. 2019

Kontakt na průvodce: Lenka Kotásková +420 732 330 916

Prosíme všechny účastníky, aby se na nástupní místa dostavili 10 minut před odjezdem.

Program zájezdu:

Odjezd v brzkých ranních hodinách. Příjezd do centra Vídně na Maria Theresien platz. Při společné procházce s průvodcem uvidíme barokní kostel Karlskirche, státní operu Staatsoper, slavný hotel Sacher, muzeum Albertina, nákupní třídu Kärtner Strasse, Císařskou hrobku či dóm sv. Štěpána, kde bude dostatek času na bezplatnou prohlídku dómu. Poté budeme pokračovat po třídě Am Graben, kde se nachází ty nejluxusnější vídeňské obchody, až k císařskému sídlu Hofburg. Hofburg je rozsáhlý areál císařského sídla habsburských panovníků. Shlédneme exteriér budovy jezdecké školy lipicánů, Parlamentu a Burgtheateru. Procházku zakončíme před budovou radnice, kde se konají slavné adventní trhy. Zde si můžete vychutnat pravou vánoční atmosféru s dětským punčem a vánočním cukrovím, marcipánem, praženými kaštany a mnoha jinými dobrotami.

Cena zájezdu zahrnuje:• autobusovou dopravu • průvodce

Pojištění: Kartičku pojištění obdržíte od průvodce v autobusu.

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu, kde oznámíte k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR)

Cena zájezdu nezahrnuje: • vstupné do památek a občerstvení

Poznámky: Orientační  harmonogram zájezdu.

Na cestě do Vídně uděláme  hygienickou zastávku  na Rohlence u Brna nebo až v Mikulově na benzínové stanici cca 30 minut. Očekávaný příjezd do Vídně je kolem 10:00.

Na náměstí Marie Theresie začneme prohlídku a vydáme se po vídeňském Ringu do centra města a začneme s prohlídkou. Kolem 11:00 bychom měli přijít k dómu sv. Štěpána, kde si uděláme krátkou přestávku na prohlídku dómu a na občerstvení. Poté společně odejdeme k Hofburgu a odtud poté k radnici, kde probíhají vánoční trhy. Na trhy bychom mohli dorazit kolem 14:00. Následuje osobní volno na nákupy či prohlídky muzeí (Přírodovědné nebo Kulturněhistorické).

Předpokládaný odjezd z Vídně bude po 18:00, tak abyste měli možnost shlédnout nasvícené město. Předpokládaný návrat domů bude  kolem 23:00.

Na zpáteční cestě bude opět alespoň jedna hygienická zastávka ( buď v Mikulově nebo na Rohlence).

Jedná se pouze o orientační harmonogram. Vše bude záležet na dopravní situaci a nepředvídatelných okolnostech na místě.

Doporučujeme:

• kapesné cca 15 EUR na osobu (dle vlastního zvážení).

• vzít si s sebou pohodlnou obuv, teplé oblečení, čepici, rukavice, svačinu a dobrou náladu.

Muzea v centru města a na Ringsrasse:

Hofburg (Císařské apartmány, Sisi muzeum, muzeum Lipicánů)

Albertina

Císařská hrobka

Přírodovědné muzeum a  Kulturně-historické muzeum

Mozartovo muzeum.

 UPOZORNĚNÍ!!!

Doporučujeme všem, aby měli telefony nabité a aby měli aktivovány příslušné roamingové služby!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ADVENTNÍ KRAKOW

14. 12. 2019 sobota

Místo a čas odjezdu:   ZŠ Řepište v 8:00 hod.

CENA:  600 Kč

Kontakt na průvodce: Lenka Kotásková +420 732 330 916

Prosíme všechny účastníky, aby se na nástupní místa dostavili 10 minut před odjezdem.

Program zájezdu:

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze vznešeného předvánočního Krakowa. Projdete se pod královským hradem Wawel kolem jeskyně s pověstným drakem, zhlédnete biskupský palác a zamíříte ke slavné Sukiennici. Vychutnáte si tradiční sváteční trhy s vůní punče, pitného medu, bramborových placek či klobás. Prožijte s námi kouzlo Vánoc a poznejte adventní Krakow!

Cena zájezdu zahrnuje:• autobusovou dopravu • průvodce

Pojištění: Kartičku pojištění obdržíte od průvodce v autobusu.

Cena zájezdu nezahrnuje: • vstupné do památek a občerstvení

Doporučujeme:

• kapesné cca 15 EUR na osobu (dle vlastního zvážení).

• vzít si s sebou pohodlnou obuv, teplé oblečení, čepici, rukavice, svačinu a dobrou náladu.

UPOZORNĚNÍ!!!

Doporučujeme všem, aby měli telefony nabité a aby měli aktivovány příslušné roamingové služby!

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2014 - 2018 Základní a mateřská škola Řepiště Všechna práva vyhrazena // Tvorba webových stránek Ostrava